Prevence se vyplatí i u zvířat

MVDr. Hana Prausová

Psi a kočky nám nedokážou říci, jak se cítí. Jsme odkázáni na naši všímavost - to, jak vypadají a jak se chovají nám může napovědět, že mají nějaký problém. Také stárnou, bohužel, rychleji, než si chceme připustit. Zvláště kočky jsou přímo mistry ve skrývání nemocí. Majitelé tedy mají klíčovou roli pro udržení zdraví svého mazlíčka co nejdéle.

Každoroční prohlídka, kontrola výživy, vakcinačního statusu, protiparazitární péče a laboratorní vyšetření krve a moči by se měla stát běžnou normou péče. Řada onemocnění se v počátečním stadiu neprojeví klinickými příznaky. Jejich včasné odhalení laboratorními testy však může snížit náklady na léčení a zvířátku výrazně zkvalitnit a prodloužit život. Také je omyl myslet si, že se to týká pouze starých zvířat. Každý je originál, skríningové vyšetření krve mladých a zdravých jedinců nám poskytne jejich vlastní referenční hodnoty a může tak v budoucnu pomoci dříve upozornit na problém.
preventivní testy psů

V roce 2013 uveřejnila společnost Zoetis studii vyhodnocující zdravotní rizika u psů. Přes 7000 klinicky zdravých psů podstoupilo vyšetření krve. Z celkového množství jich 31% mělo abnormální nálezy v hladině krevního cukru, u jaterních a ledvinných ukazatelů a anemické změny v krevním obraze. Ve věkové skupině do šesti let to bylo 23%, mezi sedmi a devíti roky 30%, mezi deseti a dvanácti 38% a od třinácti let výše 49%. Tedy téměř každý druhý klinicky zdravý starý pes má zdravotní problém.
V Labvetu vzorky krve sami odebereme a nejpozději druhý den budete mít výsledky i s interpretací ve vašem emailu.

Termín vyšetření si můžeterezervovat online v odkazu dole na stránce.

Ceny profilových testů se podle rozsahu požadovaného vyšetření pohybují od 500 do 2000 Kć vč. DPH

 

Další články. Mohlo by Vás zajímat.

     

 

 

Objednejte se k nám online
Po kliknutí na rezervace online níže se zobrazí kalendář, kde si můžete vybrat datum a čas návštěvy naší laboratoře, jak vám vyhovuje.
V kalendáři se zobrazují jen volné termíny umožňující objednání online.
Pro objednání mimo uvedené časy nebo sobotu volejte 220 800 465.

rezervace online
Laboratoř:
Bubenské nábřeží 306/13
107 00 Praha 7 - Holešovice
Areál Pražské tržnice - objekt 27

Tel.: 220 800 465, 731 587 248, FB: www.facebook.com/Labvet.cz