Co jste si přiveli z dovolené vy a co váš pes?

 

Vladimíra Tichá

Září je měsíc, který je zvláště v rodinách s dětmi trochu hektický. Přesto bychom neměli zapomínat na naše čtyřnohé přátele. Vracíme se domů z prázdnin a dovolených. Měli bychom si též uvědomit, že spolu s příjemnými zážitky si může náš pes nebo kočka z venkovního pobytu přivést nepříjemného společníka ve formě vnitřních parazitů.

Lecos lze získat na zahraniční dovolené, ale i z našeho českého lesa může pocházet parazit, který psovi nebo kočce značně znepříjemní život. U psa se může např. jednat o tenkohlavce liščího, který způsobuje nepříjemné průjmy a ztrátu kondice napadeného zvířete. Kočka, která si občas uloví nějakou tu myš, může jejím prostřednictvím získat tasemnici.

Někteří čtyřnozí pacienti po dovolené bojují s giardiózou a dalších příkladů by se asi našla celá řada. Podstatné je to, že uvedené cizopasníky z těla našeho psa nebo kočky neodstraní jednorázové odčervení. Léky je třeba podávat delší dobu a hlavně je třeba vědět, o jakého cizopasníka se jedná.

Rozumný majitel psa nebo kočky po návratu z dovolené nechá vyšetřit jejich trus. Zjistí tak, zda je vůbec třeba nějaká opatření dělat a pokud ano, tak léčba bude cílená, což je první krok k její úspěšnosti.

 

Chci mít jistotu, že je zdravý

     
 

Objednejte se k nám online
Po kliknutí na rezervace online níže se zobrazí kalendář, kde si můžete vybrat datum a čas návštěvy naší laboratoře, jak vám vyhovuje.
V kalendáři se zobrazují jen volné termíny umožňující objednání online.
Pro objednání mimo uvedené časy nebo sobotu volejte 220 800 465.

rezervace online
Laboratoř:
Bubenské nábřeží 306/13
107 00 Praha 7 - Holešovice
Areál Pražské tržnice - objekt 27

Tel.: 220 800 465, 731 587 248, FB: www.facebook.com/Labvet.cz