Umění dermatoligie spočívá ve včasné diagnóze

prof. Jan Declerq, Ghent University, Belgie

Kůže je velice důležitým orgánem těla. Tvoří anatomickou a fyziologickou bariéru mezi vnějším prostředím a "vnitřkem" organismu. Stav kůže je zrcadlem celkového zdravotního stavu a pohody organismu.

Reaguje na velké množství podnětů pouze omezeným množstvím kožních reakčních vzorů, což laicky znamená že: "Všechno vypadá stejně".

Ke správné diagnóze se proto používá celá škála diagnostických testů: kožní seškraby na parazity, stěry na bakterie, kvasinky a plísně, odběry krve pro odhalení vnitřích onemocnění a kožní biopsie pro určení typu nádoru nebo druhu autoimunitního onemocnění.

Téměř každý dermatologický pacient má nějaké prvotní onemocnění a k němu se pak přidává infekce. Řešíme tedy dva problémy:
1) O jakou infekci se jedná?
2) Které primární onemocnění ji vyvolalo?

Vyšetření v naší laboratoři pomůže na tyto otázky odpovědět. Je možné zaslat vzorky prostřednictvím vašeho veterináře, ale pro vyšší záchyt je ideální provést odběry přímo u nás.

Termín vyšetření si můžete rezervovat online v odkazu dole na této stránce.

 

Objednejte se k nám online
Po kliknutí na rezervace online níže se zobrazí kalendář, kde si můžete vybrat datum a čas návštěvy naší laboratoře, jak vám vyhovuje.
V kalendáři se zobrazují jen volné termíny umožňující objednání online.
Pro objednání mimo uvedené časy nebo sobotu volejte 220 800 465.

rezervace online
Laboratoř:
Bubenské nábřeží 306/13
107 00 Praha 7 - Holešovice
Areál Pražské tržnice - objekt 27

Tel.: 220 800 465, 731 587 248, FB: www.facebook.com/Labvet.cz